در ایران و سایر نقاط جهان بروشور (Brochure) را دفترچه یا کتابچه کوچک راهنما می شناسند. بروشور می تواند شامل توضیحات، اطلاعات محصول، شرحی از خدمات، نحوه طرز دستگاه یا کالا باشد. کالا نما این امکان را به مخاطب می دهد تا بتواند در مورد محصول یا خدمات اطلاعات لازم را بدست آورد. شما هر محصول دارویی را که تهیه کرده باشید داخل جعبه یک دفترچه کوچک در اندازه های مختلف وجود دارد که نحوه مصرف و نکات مهم آن را به مخاطب توضیح داده است. دفترچه گوشی های هوشمند و وسایل صوتی نیز به همین شکل است که طرز کار دستگاه و همچنین نکات ایمنی را به مخاطب توضیح می دهد.

بروشور در اندازه و ابعاد های گوناگون توسط طراح بروشور، طراحی می شود. ابعاد A4 و A5 از پر استفاده ترین ابعاد می باشد که در تیراژ های 1000 به بالا طراحی و چاپ می شود. به طور معمول قطع بروشور های که در سایز های A4  و A5 مورد استفاده قرار می گیرد ضایعات کمتری نسبت به سایر ابعاد دارد و همین روش خوبی است برای کاهش هزینه ها.

البته حجم محتوا در هزینه ها کم اهمیت نیست، باید توجه داشته باشید که از شلوغی بپرهیزید و محتوای خود را بهینه کنید. محتوای زیاد و کم ارزش هم باعث افزایش هزینه شده و حتی ممکن است باعث بی اعتمادی کاربر شود.

 

بارها و بارها بروشورهایی به دست ما رسیده که سرنوشت مشترکی داشته اند. سطل زباله! چه چیز باعث می شود شما یک بروشور را نگه دارید؟ چه چیز باعث می شود یک بروشور را مطالعه کنید؟ به طور کلی اجزایی که می توانند در یک بروشور جذابیت ایجاد کنند، چه چیزهایی هستند؟

بالا